Guzek i ból piersi - czy to coś poważnego?

Mam 20 lat, od jakiegoś czasu boli mnie prawa pierś. Ostatnio wyczuwam w niej pod sutkiem dość dużego guzka. Czy to może być coś poważnego? Proszę o szybką odpowiedź.

20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Powinna Pani umówić się na wizytę u lekarza specjalisty ginekologa. Pomoże on w ustaleniu co Pani dolega. Ból piersi może się wiązać z bardzo wieloma schorzeniami począwszy od niegroźnych nerwobóli na nowotworach kończąc. Według statystyk 80% zmian wykrywanych w samobadaniu okazuje się zmianami niegroźnymi, ale mimo to warto się zbadać.