Guzek i krostki u nastolatki - co to jest?

Witam, mam 15 lat i ja również wyczułam coś jakby guzek, pod lewym sutkiem. Nie mam pojęcia co to jest, a na dodatek na sutkach mam jakby krosty, pryszcze - gdy próbuję wycisnąć nieraz wychodzi coś białego, jak w normalnych krostach. Co to jest? :(

Witaj!
W Twoim wieku w piersiach mogą być wyczuwalne różne zgrubienia i nierówności, ponieważ tak zbudowana jest tkanka gruczołowa w piersiach. W twoim wieku mało jest jeszcze tkanki tłuszczowej, która sprawia, ze piersi są bardziej jednorodne.
Krostki na piersiach mogą być związane ze zmianami hormonalnymi w okresie dojrzewania, to tak jak w przypadku twarzy.
Jeżeli chcesz się przekonać, że wszystko jest w porządku zawsze możesz poprosić o ocenę lekarza - może być lekarz rodzinny lub pediatra.

Pozdrawiam serdecznie