Guzek na piersi i wklęśnięty sutek - czy to jest rak?

Witam,

mam 22 lata i wydaje mi się, że to jest za młody wiek żeby mieć raka piersi, ale troszkę się niepokoję, ponieważ czuję na lewej piersi jakiegoś guzka. Do tego jeszcze okropnie ta pierś mnie boli i sutek zamiast mieć na zewnątrz to mam wklęsły schowany do środka. Także mam z tego powodu pytanie, co to może być? A ja nie mam zielonego pojęcia o takim czymś.

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

W Pani wieku bóle oraz niewielkie zmiany w piersiach świadczą najczęściej o zaburzeniach hormonalnych cyklu miesięcznego. Wklęśnięcie brodawki sutkowej może być sprawą fizjologiczną, lecz także objawem guza brodawki sutkowej. Aby rozwiać swoje wątpliwości co do przyczyny objawów powinna Pani umówić się na wizytę u lekarza ginekologa.