Guzek na powiece - czy to groźne?

Mam 21 lat. Parę dni temu zauważyłam, że mam lekko opuchniętą jedną powiekę (zaczerwienioną). Po kilku dniach opuchlizna znikła, ale za to pojawił się mały, biały guzek. Czy to jest groźne? Proszę o radę.
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Najprawdopodobniej jest to gradówka. Jedyną skuteczną metodą usuwania gradówki jest zabieg chirurgiczny. Nie jest on zbyt skomplikowany ani ryzykowny, trzeba jedynie wyłyżeczkować gradówkę przy miejscowym znieczuleniu. Po zabiegu przez parę godzin zaleca się nosić opatrunek osłaniający oko. Można stosować krople do oczu, maści lub antybiotyki doustnie, ale nie zlikwiduje to przyczyny. W celu wykonania zabiegu, proszę się udać do przychodni okulistycznej.