Guzek na szyi po uciśnięciu skóry

Witam! Miesiąc temu kolega ucisnął mnie mocno na szyi linką. Po około 1 nocy (12 godzinach) wyskoczył mi na szyi (z prawej strony, tuż przy karku) mały, dający się przesuwać guzek (ok. 1 cm max.) i jest obecny do dziś. Nie boli, nie ogranicza ruchu głowy, ale daje się wyczuć go ręką. Co to może być? Zamierzam udać się do chirurga jak najszybciej. Martwię się, czy to nie rak, jednak szkolna pielęgniarka powiedziała, że nowotwór nie wyskakuje w dzień. Proszę o odpowiedź, w miarę możliwości szczegółową.

Bez badania bezpośredniego trudno mi napisać czym może być ta zmiana. Taka zmiana skoro powstała tak szybko po urazie może być miejscowo powstałym krwiakiem głęboko położonym na skutek np. pęknięcia jakiegoś drobnego naczynia. Być może krwiak uległ zwłóknieniu, dlatego nadal się utrzymuje pod postacią guzka. Wątpię, że zmiana ma charakter nowotworowy (nowotwór nie powstaje w przeciągu kilkunastu godzin). Radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio najlepiej z chirurgiem ogólnym. On po badaniu wyjaśni czym może być ta zmiana.