Guzek pod prawą piersią

Witam, mam 20 lat, jakiś czas temu, w czasie kąpieli, wyczułam guzek pod prawą piersią, bardziej po zewnętrznej stronie, ma on ok. 2 cm, nie zauważyłam, żeby urósł. Zbagatelizowałam sprawę, ale ostatnio czuję się gorzej. Często odczuwam ból pod prawą pachą, miewam stany podgorączkowe i bóle kości. Dodam, że pod prawym uchem, mam spory, twardy guzek (nie pamiętam od kiedy, ale był tam zanim zauważyłam jakieś zmiany na piersi). Jednak miałam robione usg, które wykazało, że to kość. Czy jest możliwość, że guzek pod uchem to powiększony węzeł chłonny, a ten na piersi jest tego wynikiem? Czy może to być nowotwór? Do jakiego lekarza powinnam się zgłosić? Z góry dziękuję, pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Uważam, że powinna Pani zgłosić się do lekarza ginekologa, który Panią zbada i oceni zmianę w piersi oraz w razie wskazań skieruje na dodatkowe badania - USG piersi. Ponad 80% zmian w piersi to zmiany łagodne, szczególnie w Pani wieku.

Jeżeli chodzi o zgrubienie za uchem, uważam, że USG ma tu znaczenie rozstrzygające. Jeżeli nie stwierdzono powiększonego węzła chłonnego, ani innych zmian patologicznych, nie należy się tym przejmować.

Jeżeli chodzi o dolegliwości ogólne - proponuję zgłosić się do internisty oraz wykonać podstawowe badania - morfologia krwi, OB, ekg.

Pozdrawiam serdecznie