Guzek podskórny na szyi

Witam serdecznie, jakis czas temu pojawil mi sie guzek podskorny na szyi. A dokladnie kuleczka. Jest wielkosci groszku zielonego, ruchoma, mozna objac cala, oraz obracac calkiem palcami.Na pewno nie jest to wezel chlonny,gdyz jest plytko pod skora i nie jest wcale przytwierddzona do podloza. Nie boli, nie rosnie, nie ma zmienionej skory i nie jest widoczna golym okiem. Pomyslalam o tluszczaku. Czy powinnam zrobic USG szyi zrobic?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście w takiej sytuacji badaniem rozstrzygającym może być USG. Warto skontrolować opisywaną przez Panią zmianę.