Guzek w kształcie rulonika

Dzień dobry! Mam pytanie, w lewej piersi od około 2 tygodni temu blisko brodawki wyczułam jakby guzek, który podczas dotyku ucieka pod palcami i nie przypomina on zbytnio kulki, ale jest jakby w kształcie rulonika.Nie boli, nie piecze, nie mam na skórze żadnych przebarwiem, zaczerwienień ani nic takiego! Chciłam tylko jeszcze dodać, że mam nieregularną miesiączke i czy to może mieć jakiś zwiazek z moja dolegliwosćią? Prosze o odpowiedź, co to może być, bo się martwie...Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Szanowna Pani.

Bez zbadania pacjentki trudno jest wnioskować o charakterze guza. Powinna Pani odwiedzić koniecznie lekarza, najlepiej swojego ginekologa. Większość guzów w piersi ma charakter łagodny, więc proszę nie martwić się na zapas. Nieregularne miesiączkowanie może mieć związek z zaburzeniami hormonalnymi, a często bywa tak, że zaburzenia hormonalne powodują powstanie różnych zagęszczeń tkanki w piersi.