Guzek w piersi i usg - czy się bać?

W lewej piersi wykryłam guzka. Poszłam z tym do lekarza rodzinego, który stwierdził, że guzek ten ma wielkość fasoli i skierował mnie do ginekologa na usg. Czy powinam się bać?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Nie mając żadnych dokładniejszych informacji o wybadanym przez Panią guzku oraz o Pani np. o wieku, niestety, nie da stwierdzić jakiego charakteru jest to guzek. Ale proszę pamiętać, że oprócz zmian złośliwych, jest wiele innych zmian, niegroźnych, dających podobny obraz. Dlatego proszę się nie nastawiać na najgorsze opcje i zgodnie z zaleceniami lekarza, w niedługim terminie, udać się na badanie kontrolne do ginekologa, ponieważ każdą taką zmianę trzeba diagnozować.