Guzek w piersi przed okresem: co się dzieje?

Witam. Dwa dni temu wyczułam w lewej piersi, w miejscu, gdzie kończy się miejsce od brodawki bliżej mostka. Mam nadzieję, że w miarę to opisałam. Tak jakby gulka, guzek, nie wiem sama jak to opisać, ale coś jakby tam było. Co mnie niepokoi to to, że jak dotykam całej piersi, to jest jakby więcej takich mniejszych grudek. Czekam na okres, który ma być za tydzień. Trochę bolą mnie piersi, jak zawsze przed okresem i jestem umówiona do ginekologa. Ostatni raz badanie ginekologiczne i piersi miałam w grudniu 2010 roku, wszystko było w porządku. Może to przed okresem tak mi się zrobiło? Mam 35 lat, dwójkę dzieci, które bardzo długo karmiłam. Jedno 2,5 roku, a ostatnie 4 lata. Odstawiony został we wrześniu 2010 roku. Może ma to jakiś związek z karmnieniem? W rodzinie nie było przypadku zachorowania na raka piersi. Będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź.

Witam serdecznie.

Piersi zmieniają się w trakcie trwania cyklu miesiączkowego. Skoro była Pani nie tak dawno badana przez ginekologa i wszystko było w porządku, ryzyko, ze w piersi pojawił się groźny guzek jest niskie. Tkanka gruczołowa nie jest jednorodna, szczezgólnie u kobiet które karmią piersią lub niedawno zakończyły karmienie.

Proszę spokojnie poczekać na wizytę u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie.