Guzek w piersi u mamy - co robić?

Witam! Błagam o szybką odpowiedź. Moja mama wyczuła w swojej lewej piersi guzek (jest bardzo mały) i była na USG, i oto wynik. Jest to zmiana hypoechogeniczna o nieregularnych kształtach o rozmiarach 6,4 mm/4,1 mm. Strasznie się boję, w rodzinie nikt nie chorował na raka piersi. Na USG było napisane, że wskazana biopsja, natomiast mama była u onkologa, i lekarz kazał zrobić jeszcze raz USG i mammografię? Strasznie się boję o nią:(:(:( W czwartek jedzie na te badania :( Co robić??:(( Jestem załamana:(

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Nie każdy guz piersi jest rakiem. Wręcz przeciwnie - 80% guzów piersi to zmiany łagodne!

Niemniej każdy guz należy uważnie diagnozować, aby nie przeoczyć nowotworu. Ze względu na niejednorodny obraz w USG stwierdzony u Pani Mamy, lekarz zalecił dodatkowe badania. Mammografia i USG są badaniami, które się uzupełniają. Warto oczywiście także wykonać biopsję, co pozwoli na ocenę faktycznej zawartości guza, czyli komórek pobranych z jego wnętrza.

Głowa do góry, nie należy od razu zakładać najgorszego tylko poczekać na wyniki badań.

Pozdrawiam serdecznie