Guzek w piersi u niemowlaka

Karmiłam córkę piersią 2-3miesiące.Miała w tym czasie wycieki mleka - siary z obu piersi.W około 4 miesiącu Jej życia zauważyłam w lewej piersi pod sutkiem, ruchomy, twardy guzek.Ma już 13 miesiecy i guzek nadal jest Lekarz pediatra kilkukrotnie na wizytach informował, że to normalne, również dwaj inni lekarze stwierdzili to samo. Ale wczoraj Jej pediatra stwierdził, żebym zrobiła USG.Usg mam za kilka dni (w środę).Córka nie je kurczaków.To normalne że trwa to tyle miesięcy
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy, o których Pani wspomina gdy córeczka była zaraz po urodzeniu związane były z działaniem hormonów żeńskich, które przedostały się do jej organizmu jeszcze przed porodem. Z tego samego powodu powstał z pewnością ten guzek. Często tworzą się one w wyniku wahań hormonalnych. Nie ma powodów do obaw. Jednak warto dokładniej przyjrzeć się tej zmianie. Stąd też wykonanie USG będzie przydatne.

Witam. Trudno konkretnie odpowiedzieć na to pytanie. Nie jest to stan normalny, ale czasami tak się zdarza. Badanie usg powinno wyjaśnić wątpliwości. pozdrawiam.