Guzek w pochwie - czy to coś poważnego?

Witam. Ostatnio podczas zabawy z moją dziewczyną wyczułem u niej na tylnej ściance pochwy guzek o średnicy 5-7 mm. Wyczułem go po wsadzeniu całego palca wskazującego i masażu tylnej części. Zacząłem krążyć wokoło punktu, który zaczął się przemieszczać w głąb, aż w pewnym momencie został poza moim zasięgiem. W pewnym momencie również śluz z gęstego zrobił się rzadki. Dziewczyna powiedziała, że niby coś czuła, ale nie było to dla niej bolesne... Po ponownej próbie włożenia palca i odnalezienia punktu nie mogłem go już w ogóle znaleźć... Czy to jest coś poważnego? Niedługo idziemy do ginekologa, ale przed tym chciałem się poradzić. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli objawy nie były bolesne ani nie wystąpiło krwawienie podczas penetracji najprawdobodobniej nie ma żadnej patologii w obrębie pochwy.
Możliwe, że odnalezioną zmianą był punkt G, choć tu powinno dojść do zwiększonych bodźców.
Do rozpoznania konieczne jest wykonanie pełnego badania ginekologicznego, dlatego radziłabym spokojnie poczekać do wyznaczonej wizyty.
Pozdrawiam.