Guzki i plamy po szczepieniu 5w1

Moje dziecko po szczepieniu 5w1 i pneumokoki ma twarda kulke w miejscu podania szczepionki prawe udo, po 5 dniach zaczal być bardzo nieznosny ciagle plakal i nic nir pomagalo nawet raczki. Na glowce ma czerwone plamki w jednym miejcui jest to wybrzuszone co to moze byc to na glowie pojawiło sie przed 2 szczepionka i utrzymuje sie do teraz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany najpewniej nie mają związku ze szczepieniem. Dziecko powinno jednak zostać ocenione przez specjalistę pediatrę. Bez możliwości zebrania pełnego wywiadu oraz zbadania dziecka nie ma możliwości postawienia jakiejkolwiek diagnozy.