Guzki i zgrubienia na ciele po odchudzaniu

Mam 22 lata, w zeszlym roku rozpoczelam odchudzanie i skonczylam w czerwcu. Od tego czasu w ciele zaczynam wyczuwac guzki i zgrubienia. Mam je w goleniach i w plecach, pod kolanem. Sa one calkowicie niewidoczne golym okiem. Jedne z nich sa twarde i nieprzesuwalne, inne miekkie i latwo uciekaja przy uciskaniu. Moje pytanie: czy mozliwe, ze jest to konsekwencja odchudzania? Czy moga byc to tluszczaki czy raczej oznaka powazniejszej choroby?
22 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najlepszym wyjście m bedzie udanie się do lekarza by mógł on bezpośrednio ocenic zmiany. Tłuszczaki wydają się tu być bardzo prawdopodobne. Muszę jednak poinformować iż ani odchudzanie, ani ilość i jakość spożywanych pokarmów (w tym tłuszczów) nie wpływa na powstawanie tłuszczaków.