Guzki Schmorla w wyniku MR kręgosłupa

Wynik badania MR.Guzki Schmorla i nierówności blaszek granicznych trzonów na poz.L1-L2. Zmiany degeneracyjne w st.międzykręgowych na poz.L4 L1oraz widoczne wyciągnięcia dziobiaste krawędzi tylnych wpuklające się na gł.3-4 m/m w św. kan.kręgowego i jego zachyłków bocznych z modelowaniem worka oponowy twardej i przebiegu korzeni nerwówrdzeniowych obustronnie wych.na tych poziomach.Trzon kręgu L5 przemieszczonydo S1ok.5m/m.L5 S1wołowata wypuklina Tarczy na gł. 5 mm w obręb św.kanalu kręgowego,przyl W zakresie okolic miedzywyrostkowych łuku kręgu I5 widoczne nieregularne niskosygnałowe struktury- kręgoszczelina?Na poziomie L5/S1widoczna wałowata pośrodkowa wypulkina tarczy międzykręgowej wpuklająca się na głę.5mm w obręb światła kanału kręgowego przylegająca do worka oponowego i korzeni nerwów rdzeni.S1 obustronnie.Wymiary światła kanału kręg.w pł.Strzałkowej zmniejszone do 10mm na poz.L1-L2 i 13mm na poz.L3.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie licznych zmian w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Wskazana jest wizyta u specjalisty neurochirurga, który wdroży odpowiednie postępowanie.