Halucynacje jako wytwory podświadomości

Czasem miewam halucynacje co do których jestem przekonana, że nie są prawdziwe (po prostu są wytworami mojej podświadomości), a które czasem coś mówią (jakieś zdanie odpowiadające mojemu nastrojowi, np. "Nie uda ci się" gdy jestem smutna). Oprócz tego zdarzyło mi się kreować fałszywe wspomnienia i zastępować nimi luki w pamięci (np. powrót do domu i spanie u siebie podczas gdy zostawałam na noc u znajomych). Zdarzyło się to jakieś 4-5 razy w ostatnim miesiącu. Nastrój mam obniżony od ok. roku.

Sugeruję, aby skorzystała Pani z pomocy specjalisty. Powinien to być lekarz psychiatra, który sprawdzi, czy opisywane przez Panią symptomy nie są początkiem rozwijającego się procesu chorobowego i postawi właściwą diagnozę.

Witam Panią serdecznie. Radziłabym wizytę u lekarza psychiatry, która miałaby na celu postawienie rzetelnej diagnozy (trudno się wypowiedzieć na podstawie tak krótkiego maila). Myślę, że wskazana byłaby również równoległa konsultacja u doświadczonego psychologa - psychoterapeuty. Specjaliści powinni zaproponować Pani właściwą pomoc. Małgorzata Danielewicz