Hashimoto a dieta i aktywność fizyczna

Proszę o informację czy mając Hashimoto należy przestrzegać jakiejś diety czy wystarczy brać przepisane leki? Jeśli nie tylko leki to jakich produktów unikać a co należy jeść. Proszę też o informacje czy mając Hashimoto można uprawiać wszelki sporty? Przeczytałam gdzieś, że nie są wskazane sporty wyczynowe. Zatem jaki sport, aktywność fizyczna jest polecana? Czy joga, aerobik, taniec 1-2 razy w tygodniu są bezpieczne? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź jak pewnie i inni Hashimotowcy. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Rozpoczęcie regularnych ćwiczeń zalecane jest dopiero po rozpoczęciu leczenia i uregulowaniu gospodarki hormonalnej tarczycy. Nie ma wytycznych, w których wymienione byłyby dyscypliny sportowe zakazane w zaburzeniach hormonalnych. Oczywiście, sporty ekstremalne wymagają dobrego stanu zdrowia, a osoba chorująca przewlekle, nawet pomimo odpowiedniego leczenia, niestety nie należy do tej grupy osób. Taniec (niekonieczne fokstrot), basen, joga na pewno nie wpłyną negatywnie. Warto podkreślić, że zawsze można przerwać trening w momencie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości.

Co do diety, to najważniejszym punktem jest ograniczenie tłuszczów zwierzęcych i jeśli to konieczne, zastąpienie ich tłuszczami roślinnymi. Warto pamiętać, że większość kupowanych ciastek wytwarzanych jest na bazie margaryn twardych, zawierających znaczną ilość nasyconych kwasów tłuszczowych.

Jeśli chciałaby Pani uzyskać więcej informacji na temat diety, zapraszam na nasz portal abcdieta.pl
Pozdrawiam.

Witam serdecznie!
Przy Hashimoto dieta jest niezwykle istotna!
Może nie jest łatwa, ale za to możliwa do zrealizowania. Wystarczy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający. W razie pytań zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl