Hashimoto i zmiana czynności tarczycy

Witam! Bardzo proszę o interpretację wyników: anty-TPO 90,74 IU/ml przy normie do 5,67; anty-TG 12,29 IU/ml przy normie do 4,11; TSH 1,65 uIU/ml przy normie 0,35-4,94; FT3 3,47 pg/ml przy normie 1,71-3,71; FT4 1,01 ng/dl przy normie 0,7-1,48. Dodatkowo mam problem z suchością skóry oraz wypadają mi włosy w sporej ilości - nie wiem czy to może mieć związek z takimi wynikami. Czy niezbędna jest wizyta u endokrynologa i jeśli tak to czy wskazane jest zrobić wcześniej USG tarczycy? Z góry dziękuję.

Witam! Przedstawione wyniki sugerują chorobę Hashimoto w stadium eutyreozy. Eutyreoza jest stanem prawidłowej czynności tarczycy, w związku z tym, ze strony tarczycy nie powinny dochodzić do zaburzeń troficznych skóry i jej przydatków. Choroba Hashimoto może powodować zmianę czynności tarczycy, jednakże obecnie czynność jest prawidłowa. Wydaje się, że w tej chwili USG tarczycy nie jest konieczne. Ważna jest natomiast konsultacja endokrynologiczna. Endokrynolog zbierze dokładny wywiad oraz przeprowadzi badanie fizykalne, po czym zadecyduje o konieczność uzupełnienia badań diagnostycznych. Choroba Hashimoto jest chorobą autoimmunologiczną i mogą jej towarzyszyć inne choroby o takim podłożu, także łysienie o podłożu autoimmunologicznym. Zachęcam do wizyty u endokrynologa. Pozdrawiam serdecznie!