Helicobacter pylori i badania

Witam, dzisiaj wróciłam od lekarza i mam kilka pytań, a mianowice: czy z poniżej wypisanych moich badań wynika, że mam helikobakterię i cytomegalię? Nie znam się kompletnie na tym, co tu piszą. Zrobiłam te badania, ponieważ od tygodnia boli mnie żołądek i byłam ciekawa, czy to nie ma nic wspólnego z helikobakteriami, a jeśli chodzi o cytomegalię, to dlatego, żeby się upewnić, bo na początku roku poroniłam, miałam 161,30 P/C IGG i 0,753 IGM. Jak to wygląda? Bardzo proszę o opinię. WBC 4,5, RBC 4,15, HGB 12,40, HCT 36,40, MCV 87,80, MCH 29,90, MCHC 34,10, RDW 13,40, PLT 219, MPV 8,86, NEU% 44,10, LYM% 37,80, MONO% 11,90, EOS% 5,36, BASO% 0,87, PH 6,00, OSAD: NABŁONKI WIELOKĄTOWE - PŁASKIE: NIELICZNE, LEUKOCYTY: 2-4 WPW., ERYTROCYTY ŚWIEŻE: POJEDYNCZE WPW., INNE: BAKTERIE, POJEDYNCZE WPW. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani,

na podstawie przedstawionych wyników nie można stwierdzić zakażenia Helicobacter pylori, ani wirusem cytomegalii. Pani wyniki są prawidłowe. W rozmazie białych ciałek krwi jest niewielkie przesunięcie w stronę limfocytów, co może sugerować obecność infekcji wirusowej, np. cytomegalii. Aby to stwierdzić, należy oznaczyć przeciwciała IgM, które są wykładnikiem świeżej infekcji (przeciwciała IgG mogą utrzymywać się w wysokim mianie przez całe życie po przebyciu infekcji).

H. pylori wykrywa się najczęściej testem ureazowym podczas gastroskopii lub testami serologicznymi z krwi.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty