Helicobacter pylori i badania

Witam, dzisiaj wróciłam od lekarza i mam kilka pytań, a mianowice: czy z poniżej wypisanych moich badań wynika, że mam helikobakterię i cytomegalię? Nie znam się kompletnie na tym, co tu piszą. Zrobiłam te badania, ponieważ od tygodnia boli mnie żołądek i byłam ciekawa, czy to nie ma nic wspólnego z helikobakteriami, a jeśli chodzi o cytomegalię, to dlatego, żeby się upewnić, bo na początku roku poroniłam, miałam 161,30 P/C IGG i 0,753 IGM. Jak to wygląda? Bardzo proszę o opinię. WBC 4,5, RBC 4,15, HGB 12,40, HCT 36,40, MCV 87,80, MCH 29,90, MCHC 34,10, RDW 13,40, PLT 219, MPV 8,86, NEU% 44,10, LYM% 37,80, MONO% 11,90, EOS% 5,36, BASO% 0,87, PH 6,00, OSAD: NABŁONKI WIELOKĄTOWE - PŁASKIE: NIELICZNE, LEUKOCYTY: 2-4 WPW., ERYTROCYTY ŚWIEŻE: POJEDYNCZE WPW., INNE: BAKTERIE, POJEDYNCZE WPW. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

na podstawie przedstawionych wyników nie można stwierdzić zakażenia Helicobacter pylori, ani wirusem cytomegalii. Pani wyniki są prawidłowe. W rozmazie białych ciałek krwi jest niewielkie przesunięcie w stronę limfocytów, co może sugerować obecność infekcji wirusowej, np. cytomegalii. Aby to stwierdzić, należy oznaczyć przeciwciała IgM, które są wykładnikiem świeżej infekcji (przeciwciała IgG mogą utrzymywać się w wysokim mianie przez całe życie po przebyciu infekcji).

H. pylori wykrywa się najczęściej testem ureazowym podczas gastroskopii lub testami serologicznymi z krwi.

Pozdrawiam.