Herbata z pokrzywy, skrzypu a skuteczność tabletek

Witam. Dla poprawy wyglądu włosów, skóry (od 2 dni) piję herbatę z pokrzywy i skrzypu. Usłyszałam dzisiaj, że może to obniżyć skuteczność antykoncepcji. Biorę tabletki od około roku. Proszę o informację, czy faktycznie tak jest, że działanie tych ziół może obniżyć skuteczność antykoncepcji. Herbatki mają między innymi działanie moczopędne i przyspieszające metabolizm. Na chwilę obecną zauważyłam tylko ich działanie moczopędne.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Te zioła nie wchodzą w interakcję z tabletkami antykoncepcyjnymi, tak więc skuteczność tych ostanich nie powinna być zmniejszona. Za każdym razem, gdy wraz z tabletkami stosuje się jakieś leki lub zioła, należy sprawdzić w ulotce, czy nie zachodzi interakcja.

Pozdrawiam serdecznie!