Herbaty wspomagaja odchudzanie?

Witam! Widze bardzo dużo pytań dotyczacych herbaty zielonej i czerwonej.Ostatnio w sklepie dostałam w prezencie białą i w internecie pisze ze takze wspomaga odchudzanie.Czy to prawda? Proszę o szybką odpowiedz.Widze ze juz prawie wszystkie herbaty nam sie nasuwaja moze czas na zwykła czarna?

Witam,
słusznie podchodzi Pan/Pani do odchudzających właściwości herbat w sceptyczny sposób. Prawda jest taka, że ani właściwości wspomagające trawienie (herbata zielona) czy jakoby spalające tłuszcz (czerwona) bez diety i ćwiczeń raczej nie dadzą pożądanych efektów. Zwłaszcza że herbaty, które pijamy, zwykle niewiele mają z najlepszymi gatunkami do czynienia. Wg badań praktycznie każde warzywo czy jakiś inny, naturalny i nieprzetworzony produkt ma właściwości obniżające ryzyko otyłości, a jednak tyle osób ma problemy z nadmiarem kilogramów!

Jeśli jednak spojrzeć na tę kwestię w ten sposób: czy zamieniając np. kolorowy napój gazowany, butelkowaną herbatę (zawierają całe góry cukru!) na białą / żółtą / czerowną / zieloną / czarną herbatę bez dodatku cukru schudniemy?
TAK, ponieważ przykładowo w przypadku 3 szklanek coli oszczędzimy dziennie 315 kcal, tzn. tygodniowo 2205 kcal! Ponad to wypełniamy żółądek (nie będziemy tak głodni) oraz mamy wrażenie, że robimy coś bardzo dla nas zdrowego, co może nastrajać nas do dalszych dietetycznych zmian. Oto tajemnica...

Pozdrawiam
Ula Bieniek