Hipertriglicerydemia oraz hipermagnezemia

Dzień dobry! Odebrałem wyniki, co o nich sądzić? Cholesterol 175, cholesterol hdl 49, trójglicerydy 221, wapń całkowity 10,5, magnez 1,9, cholesterol ldl 82, glukoza 84, żelazo 73.

Witam! Niestety nie opisał Pan przyczyn wykonywania badań oraz ewentualnych dolegliwości. Biorąc pod uwagę ogólne wartości referencyjne (normy) można stwierdzić dwie nieprawidłowości w przedstawionych badaniach: podwyższone stężenie triglicerydów (hipertriglicerydemia) oraz (podwyższone stężenie i magnezu) hipermagnezemia. Hipertriglicerydemia prawdopodobnie wynika z nieprawidłowej diety. Natomiast podwyższone stężenie magnezu może wynikać z nadmiernej suplementacji preparatami magnezu. Proponuję zadbać o modyfikację diety tzn. ograniczyć spożycie tłuszczów zwierzęcych oraz ograniczenie liczby spożywanych kalorii. W przypadku stosowania preparatów magnezu można zmniejszyć ich ilość. W tej chwili nie ma powodów do niepokoju. Pozdrawiam serdecznie!