Hipoglikemia reaktywna - czy kiedyś ustąpi?

Mam 24 lata i mam stwierdzoną hipoglikemię reaktywną. Chciałem się dowiedzieć, czy jest możliwe całkowite ustąpienie hipoglikemii po jakimś czasie? Jak duże jest prawdopodobieństwo, że to są początki cukrzycy?

Hipoglikemia reaktywna u niektórych jest stanem przejściowym, innym towarzyszy przez wiele lat. Zwykle osoby z hipoglikemią reaktywną modyfikują swój jadłospis tak, aby unikać pokarmów powodujących objawy i problem znika. Również zdarza się, że hipoglikemie są pierwszym objawem rozpoczynającej się cukrzycy. Nie można w procentach określić ryzyka rozwoju cukrzycy. Uważa się, że u osób z hipoglikemią reaktywną może być ono podwyższone.