Ile czasu i jak powinnam ćwiczyć na rowerze stacjonarnym, aby zrzucić zbędne 6-7 kg?

Witam, jestem kobietą, mam 21 lat, 162 cm wzrostu i ważę 60 kg. Chciałam zapytać, jak najskuteczniej ćwiczyć, aby zrzucić ok. 6 kg w jak najszybszym czasie. Do dyspozycji mam rowerek treningowy. Słyszałam o wyliczaniu optymalnego tętna, przy którym ćwiczenia są najskuteczniejsze, niestety mój rower nie posiada pomiaru tętna. Nie choruję na żadne choroby. Nie jestem osobą aktywną, tj. nie prowadzę aktywnego trybu życia. Moja dieta obejmuje śniadanie, rzadko obiad i obfite kolacje. Jem raczej gotowane potrawy, nie jem fast foodów i spożywam mało słodyczy. Jem za to dużo warzyw i owoców. Chciałabym schudnąć dla lepszego samopoczucia. 2 lata temu dzięki rygorystycznej diecie osiągnęłam wagę 52 kg. Chciałabym znów do tego wrócić, jednak nie kosztem głodzenia się a wysiłku fizycznego. Proszę o pomoc i czekam z niecierpliwością na odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie!

Witam,
odnośnie do właściwego dla spalania tkanki tłuszczowej tętna, to jeśli rower, z którego Pani korzysta, nie jest wyposażony w funkcję pomiaru - może Pani zakupić specjalne „liczniki” (w formie zegarka lub niewielkiego urządzenia, które można przymocować do paska).

Co do samej wartości tętna - optymalnie, gdyby ćwiczenia przebiegały w zakresie wartości ok. 50-80 proc. tętna maksymalnego (ten temat pojawiał się już w serwisie).

Dobrze, gdyby udało się Pani jeździć w umiarkowanym tempie, lecz dłużej (powyżej 30-40 minut).
Istotna jest systematyczność (treningi podejmowane np. co drugi dzień, w połączeniu z lżejszymi ćwiczeniami).

Zachęcam do zapoznania się z treściami w serwisie www.abccwiczenia.pl
Pozdrawiam