Ile czasu zajmie zrzucenie 30-35 kg?

Mam 21 lat, ważę 110 kg, mam ok 176 cm. Chciałabym schudnąć co najmniej 30/35 kilogramów, a im więcej tym lepiej. Stosowałam różne diety, żadna nie była skuteczna albo waga wracała podwojona. Od jutra zaczynam dietę 1500 kalorii. Ile czasu potrzeba, by zrzucić tyle kilogramów? Ile czasu powinna trwać dieta, aby nie było efektu jo-jo i aby nie wyniszczyć organizmu? Ile powinnam chudnąc tygodniowo? Co jeśli po 2 tygodniach diety waga nie będzie spadać, tylko stanie w miejscu tak, jak to było wiele razy?
21 LAT ponad rok temu

Witam!

Fizjologiczna dieta odchudzająca, to taka, która powoduje utratę 0,5-1 kilograma tygodniowo. Utrata 1 kg tkanki tłuszczowej jest równoznaczna ze spaleniem, bądź nie dostarczeniem (poprzez zastosowaną dietę), 7 tysięcy kcal. Aby osiągnąć utratę masy ciała rzędu 0,5 kg tygodniowo, trzeba stworzyć deficyt 500 kcal dziennie (czyli spożywać mniej o 500 kcal niż wynika to z normalnego zapotrzebowania organizmu).  W przypadku utraty masy ciała rzędu 1 kg tygodniowo – należy „odebrać” organizmowi 1000 kcal dziennie. Myślę, że w Pani przypadku początkowa utrata masy ciała będzie szybsza, ze względu na bardzo dużą ilość dodatkowych kilogramów. Pozbycie się 30 kg powinno Pani zająć ok. 7 i pół miesiąca (przy założeniu miesięcznej utraty masy ciała rzędu 4 kg).

Konieczne będzie także zwiększenie aktywności fizycznej. Powinny to być spacery, jazda na rowerze, pływanie. Nie może Pani nadwyrężać stawów poprzez bardzo szybkie, intensywne ćwiczenia. Jeśli "zrzuci" Pani kilkanaście kilogramów będzie Pani mogła myśleć np. o zajęciach typu aerobik. Na razie ryzyko kontuzji jest zbyt duże.

Jeśli waga chwilowo "się zatrzyma", proszę się nie załamywać, tylko dalej trwać w postanowieniach. Ów zastój jest fizjologiczny.

Pozdrawiam

P.S. Przed rozpoczęciem diety proponowałabym konsultację lekarską.