Ile drzemek w ciągu dnia powinno mieć 4-miesięczne dziecko?

Witam. Ile drzemek w ciągu dnia powinno mieć 4 miesięczne dziecko i jak długie powinny być te drzemki? Czy faktycznie jest tak, że im więcej dziecko śpi za dnia tym częściej będzie budziło się nocą i spało tym samym mniej?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każde dziecko jest inne. Nie ma reguły. Dziecko powinno spać tyle ile potrzebuje. Nie ma limitu czasowego dla drzemek dziecka. Jedne dzieci mają jedną, ale długą drzemkę, inne mają kilka drzemek kilkunasto-kilkudziesięciominutowych. Nie jest też regułą, że dziecko nie przesypia nocy z powodu drzemek w ciągu dnia.