Ile godzin działają benzodiazepiny?

JAK DŁUGO NA ORGANIZM CZŁOWIEKA DZIAŁAJĄ BENZODIAZEPINY ILE CZASU GODZIN DZIAŁAJĄ BENZODIAZEPINY W ORGANIZMIE JESTEM OD 40LAT LECZONY CLONAZEPAMEM ( BDZ ) PROSZĘ O ODPOWIEDZ MEJLOWĄ.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Benzodiazepiny mają różny czas działania (różnią się między sobą prędkością z jaką są metabolizowane ). Czas działania leku określamy okresem półtrwania. Klonazepam ma okres półtrwania od 18 do 50 h (czas po którym stężenie leku we krwi spada o połowę po zażyciu pojedynczej dawki).Całkowity czas działania benzodiazepin może ulec znacznemu wydłużeniu u osób w podeszłym wieku.Stosowanie benzodiazepin przez długi czas może doprowadzic do tolerancji czyli aby uzyskać ten sam efekt terapeutyczny trzeba stosować coraz większa dawkę.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Okres półtrwania benzodwuazepin w organizmie zależny jest od konkretnego leku, który został przyjęty. Czas ten może wynosić od paru godzin do kilku dni. W tym przypadku czas, w którym w orgaznizmie mogą znajdowac sie aktywne metabolity to przedział 18-50 h.