Ile kalorii może mieć owsianka?

Dzień dobry. Ile kcal w przyblizeniu moze miec ta owsianka: 1 szkl. mleka 3.2%, 13 orzeszkow ziemnych, 3 lyzki platkow owsianych blyskawicznych, 3 lyzki siemienia lnianego, 1 jablko, 1 banan, 1 lyzka miodu. Jakie wartosci odzywcze mialo to sniadanie? Dziękuję za odpowiedz.

Podanie dokładnej kaloryczności Pani posiłku nie jest możliwe, gdyż nie podała Pani gramatur użytych surowców, a jedynie miary domowe (a jedna łyżka płatków owsianych może ważyć od 7 do 13 g w zależności od łyżki). Również 1 jabłko czy banan w zależności od rozmiaru będą wnosić inną ilość kalorii. Poza tym w zależności od tego czy użyła Pani siemienia całego (wtedy jego kaloryczność przyjmujemy za 0, bo nasze enzymy trawienne nie radzą sobie z grubą łuską) czy rozdrobnionego (wtedy może być przyswajalny, a więc jest nośnikiem wartości energetycznej i odżywczej) kaloryczność całego dania będzie się różnić. W przybliżeniu wynosi ona około 650 kcal.