Ile kcal dziennie będę mogła spożywać, aby nie powrócić do swojej poprzedniej wagi?

Witam! Mam 17 lat. Przy wzroście 173 ważę 67 kg. Odchudzam się od kwietnia . Schudłam 9 kg. Ile powinnam ważyć przy swoim wzroście? Niedługo wyjeżdżam na wakacje. Nie będę miała możliwości odżywiać się prawidłowo. Będę musiała spożywać białe pieczywo, baton dziennie, kawałek ciasta oraz smażone potrawy. Moje pytanie brzmi ile kcal dziennie będę mogła spożywać, aby uniknąć efektu jo-jo? Pokonując codziennie ok. 40 km pieszo . Wiem, że powinnam tygodniowo zwiększać ilość kcal lecz teraz nie mam już na to czasu. Proszę coś mi doradzić, abym nie wróciła do poprzedniej wagi. Ile powinnam ważyć przy swoim wzroście?
17 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Twój aktualny współczynnik BMI wynosi 22,4 c o oznacza, że waga jest w normie.
Skrajne dopuszczalne wartości BMI dla Twojego wzrostu wynoszą 55-75kg (BMI odpowiednio 18,5-25).
Nie napisałaś jak wygląda Twoje odżywianie w chwili obecnej i ile kalorii spożywasz, więc trudno jest odnieść się do konkretnej liczby.
Masz rację - limit kaloryczny powinien być zwiększany stopniowo, najlepiej o około 100 kcal dziennie.
Jeżeli nie masz możliwości w 100% trzymać się ustalonych przez siebie reguł staraj się łamać je jak najrzadziej. Jedz racjonalnie i wybieraj produkty zabierające jak najmniej cukrów prostych (słodycze, napoje) oraz tłuszczów nasyconych. Po powrocie nie wracaj do złych nawyków.
Pozdrawiam serdecznie!