Ile kilogramów zrzucić i jaką dietę stosować?

Mam 11 lat, ważę 53 kg, mam 153 cm wzrostu. Mój wysiłek jest dość częsty bo w ciągu 5 dni mam 5 w-f. Mam pytanie ile kilogramów zrzucić jaką dietę/ćwiczenia stosować? Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

11 LAT ponad rok temu

Witam.

Jesteś jeszcze bardzo młoda, wchodzisz w okres dojrzewania, dlatego Twoje ciało będzie się nieustannie zmieniać- rozwijać, rosnąć- a do tego potrzeba mu wystarczającej ilości energii i składników odżywczych. Dlatego nie powinnaś się odchudzać. Jeśli jesteś aktywna fizycznie i odżywiasz się według zdrowych nawyków żywieniowych nie będziesz miała problemów z nadmiarem kilogramów w wieku późniejszym. Powinnaś zapoznać się z prawidłowymi nawykami żywieniowymi i zacząć się do nich stosować.

Zajrzyj na stronę dotyczącą aktywności fizycznej www.abccwiczenia.pl oraz przeczytaj artykuł poświęcony zdrowym nawykom żywieniowym i postarać się do nich zastawać http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.