Ile kobieta ma dni płodnych?

Mam takie pytanie, ile tak naprawde kobieta ma dni płodnych? Pytam poniewaz ostatnio wdałam sie w dyskusje z moim chłopakiem (na temat dni płodnych) i on twierdzi ze wiele czytał na ten temat i tak naprawde kobieta ma tylko jeden dzien płodny i jest nim owulacja. Wiec jak to w sumie jest z tymi dniami? :)

Lek. Karolina Dębska

Witam

Dni płodne występują przed i po owulacji. Przed owulacją płodność jest uzależniona od długości przeżycia plemników w drogach rozrodczych kobiety. Różne źródła piśmiennicze podają, że jest okres od 5 do 7 dni. Natomiast od momentu owulacji liczy się czas życia komórki jajowej, który wynosi około 24 godzin, a część autorów uważa, że jest to nawet maksymalnie 12 godzin.

Pozdrawiam.