Ile może potrwać zrost po złamaniu trzonu kości ramiennej i zwichnięciu stawu ramiennego?

jestem po urazie : zlamanie trzonu kosci ramiennej lewej oraz zwichniecie tylnym stawu ramiennego. po 4 tygodniach na rtg nadal widoczne szczeliny złamania trzonu lewej kości ramiennej o nieco rozmytych zarysach. Ustawienie dobre. przez 3 tygodnie byłem w ortezie. potem w szpitalu zdjęto mi ją i zalecono rehabilitację. Oczywiście mam rękę na temblaku. jestem jednak zaniepokojony tym, że nadal jest widoczna szczelina. Nikt nie zalecił innej metody unieru.. ile moze potrwac zrost, ręką poruszam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Szybkość zrostu jest uzależniona od wielu czynników. Po 4 tygodniach od urazu nie można mówić o zaburzeniu zrostu. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.