Ile może trwać krwawienie przy pierwszym opakowaniu tabletek?

Witam, mam problem a mianowicie zaczęłam pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych tak jak powinno, czyli w pierwszy dzień okresu. Był to poniedziałek, dziś mamy niedzielę a ja wciąż mam okres, może mniej obfity i można to uznać za plamienia. Jednak nie wiem czy to jest normalne i ile to będzie trwać? Jeśli powinnam iść do lekarza to kiedy, gdy minie czy może jak najszybciej, a może odstawić tabletki? Proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W trakcie pierwszych miesięcy stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej krwawienia/ plamienia występują bardzo często. Są one przy tym najczęstszym działaniem niepożądanym tabletek.
Jeżeli plamienia nie są zbyt obfite może Pani poczekać i poobserwować się jeszcze prze kilka dni. Jeżeli plamienie jest intensywne lub będzie trwało przez cały cykl konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam