Ile może trwać różyczka?

10 dni temu na moim ciele pojawiła się pierwsza wysypka (na szyi i brzuchu), która stopniowo zajmowała plecy, uda, ręce, głowę, twarz. Wysypka jest różowa, chropowata i bardzo swędząca. Przez cały ten okres mam temperaturę 37,0 - 37,3. Lekarz zdiagnozował różyczkę (na pierwszej i na kontrolnej wizycie). Do dziś nie ma żadnej poprawy - wprawdzie teraz skra zaczęła mi się mocno łuszczyć na zmienionych miejscach, ale wysypka nie blednie, nadal jest chropowata. Czy różyczka może trwać aż tak długo?

Witam. Wysypka w różyczce trwa zazwyczaj 2-3 dni, w związku z czym rozpoznanie tej choroby wydaje się w tym przypadku wątpliwe. W związku z przedłużającą się osutko sugeruję konsultację z dermatologiem.