Ile powinien trwać okres po porodzie?

Witam! 17 marca urodziłam dziecko, po 7 tyg poszłam do lekarza, który mi przepisał tabletki antykoncepcyjne i powiedział, że mam je brać od razu, jak je wykupię. Na drugi dzień zaczęłam brać tabletki. Po 21 dniach miałam tydzień przerwy, podczas której dostałam okres. Ten okres trwa mi do dziś, w sumie prawie miesiąc czasu. Czym to jest spowodowane? Dodam jeszcze, że plamienie przypomina taki czarny lub brązowy kolor.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Rozumiem, że dalej przyjmuje Pani tabletki, kolejne opakowanie po 7-dniowej przerwie. Plamienie wywołane jest zapewne samymi tabletkami i nie ma nic wspólnego z przebytym porodem. Krwawienia śródcykliczne to jedno z najczęstszych działań niepożądanych antykoncepcji hormonalnej. Zazwyczaj ustępują w ciągu przyjmowania tabletek z pierwszych 3-4 opakowań. Jeśli tak się nie stanie, konieczna może być zmiana preparatu na inny lub nawet odstawienie hormonów.

Pozdrawiam serdecznie!