Ile powinna trwać dieta przeciwgrzybicza?

Witam, Pytanie moje dotyczy diety przeciwgrzybiczej. Stosuję ją od 5 dni. Ile czasu powinny trwać etapy wykluczenia poszczególnych pokarmów. Czytam mnóstwo artykułów nt. ale niestety trudno jest określić co kiedy można jeść. Dodam że jestem również bezglutenowcem (nie wiem czy słusznie bo badania tego nie potwierdziły ale od 1 roku go nie jem), a z chorobą walczę od 2 lat i dopiero teraz dostałam mam nadzieję właściwą diagnozę. Chciałbym wreszcie normalnie żyć dlatego zrobię wszystko co potrzeba

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dieta powinna być stosowana przynajmniej do zakończenia leczenia. Warto również kontynuować sposób odżywiania po zakończonej terapii. O terminie zakończenia leczenia zadecyduje lekarz prowadzący.