Ile powinna trwać przerwa w braniu tabletek antykoncepcyjnych?

Od niedawna biore tabletki N*** i mój lekarz powiedział, że po wzięciu ostatniej, 21. tabletki należy równo za tydzień wziąć kolejną, tzn. że jak skończę opakowanie w poniedziałek, to w następny poniedziałek mam wziąć już kolejną z nowego opakowania? Czy tak jest prawidłowo czy kolejne opakowanie powinnam zacząć dopiero we wtorek?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Po zakończeniu każdego opakowania należy zrobić 7-dniową przerwę, to znaczy, że kolejną tabletkę należy wziąć dokładnie ósmego dnia. Będzie to ten sam dzień tygodnia, w którym wzięłaś pierwszą tabletkę z opakowania.