Ile powinna ważyć 12-latka? Czy wszystko jest ok?

Mam 12 lat i 160 cm wzrostu. Ważę 47-48 kg to dobrze czy źle?

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 18,57 i znajduje się na 50 percentylu. Jest to masa ciała idealna. Nie potrzebujesz diety odchudzającej. Pamiętaj o zbilansowanym i zdrowym odżywianiu. Mimo, że nie masz nadwagi ogranicz spożycie słodyczy, produktów typu fast-food, przekąsek, słodkich napojów gazowanych. Codziennie spożywaj 4-5 regularnych posiłków. Nie zapominaj o śniadaniu i II śniadaniu. Wybieraj produkty mniej przetworzone, bardziej naturalne. Spożywaj dużo warzyw i owoców. Pamiętaj także o aktywnym trybie życia, nie unikaj zajęć sportowych.
Więcej informacji znajdziesz w artykule - http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-dzieci-w-wieku-szkolnym .

Pozdrawiam