Ile powinnam schudnąć? Jaka dieta?

Cześć mam 13 lat i ważę 46 kg a mój wzrost to 143 - czy to dobra waga czy muszę schudnąć? Pomocy plis ..;DD

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 22,5 i znajduje się pomiędzy 75 a 90 percentylem. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa, ale jednocześnie masz tendencję do nadwagi. Nie polecam zastosowania diety odchudzającej, lecz jedynie zmianę kilku nawyków żywieniowych. Bądź aktywna fizycznie, postaraj się codziennie przeznaczyć ok 30 minut na ruch oraz nie unikaj lekcji W-F w szkole. Pragnienie możesz gasić wodą lub herbatami owocowymi bez cukru.

Polecam przeczytanie artykułu
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-dzieci-w-wieku-szkolnym