Ile powinnam schudnąć oraz jak schudnąć?

Witam, Mam 13 lat, 160 cm wzrostu i 54 kg. Bardzo chciałabym schudnąć. Koleżanki się ze mnie śmieją. Chłopaki robią niemiłe kawały. W dodatku moja cera jest tłusta, świeci się, pojawiają się wypryski i kaszaki. Proszę o pomoc. Chcę wyglądać lepiej, czuć się lepiej.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Jesteś w wieku dojrzewania, dlatego naturalnym jest, że stan Twojej skóry uległ zmianie. Dodatkowo nie masz nadwagi, Twoja masa ciała jest w normie i nie powinnaś się odchudzać. Nie przejmuj się uwagami koleżanek i kolegów, ponieważ w tym wieku takie zachowanie jest normalne. Jeśli nie będziesz zwracać na nie uwagi, z pewnością szybko się skończą. Nie możesz przywiązywać aż tak dużej wagi do zadania innych osób, które również są w weiku dojrzewania i boją się zmian w swoim ciele. Zatem odwagi!

Jeśli chciałabyś zapewnić zdrowy wygląd swojej skórze zacznij dbać o swoją cerę nie tylko od zewnątrz (dzięki odpowiednim kosmetykom), ale również od wewnątrz (poprzez właściwe odżywianie). Żywność wpływa na stan zdrowia, masę ciała oraz zdrową i gładką skórę całego ciała. Dlatego jeśli będziesz unikać potraw tłustych, smażonych i niezdrowych szybko zauważysz pozytywne efekty, nie tylko w postaci gładkiej cery, ale również szczupłej sylwetki. Musisz pamiętać, że prawidłowe odżywianie wpływa nie tylko na obecną masę ciała i zdrowie, ale zapewnia ich utrzymanie także w przyszłości. Zapoznaj się z artykułami poświęconymi prawidłowym nawykom i postaraj się do nich zastosować, a przekonasz się że było warto http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej. Dieta połączona z aktywnością fizyczną z pewnością przyniesie efekt, jednak nie będzie on natychmiastowy. Twój organizm potrzebuje czasu, aby spalić tkankę tłuszczową i przyzwyczaić się do nowego stylu życia. Zajrzyj na stronę poświęconą aktywności fizycznej i ćwicz razem z nami www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.