Ile powinnam ważyć? Co powinnam zrobić ze swoją dietą?

Mam na imię Kasia. Mam 13 lat, ważę 67,5 kg i mierzę 167 cm. Raczej jestem aktywną osobą. Do szkoły mam jakiś kilometr i chodzę pieszo. Trenuję siatkówkę 4 godziny tygodniowo + 2 wf-y. Z wf-u mam 6. Jestem osobą umięśnioną (nie tak bardzo ale trochę), grubokościstą. Wcześniej próbowałam się odchudzać, jadłam dużo owoców i warzyw, nie jadłam po godzinie 18.00, itp. Moi rodzice raczej też nie należą do szczupłych i w ogóle rodzina szczupła nie jest. Noszę rozmiar L. Mój przykładowy jadłospis: rano 7.00 kromka z dżemem, w szkole jakieś słodycze, 15.00 obiad – kartofle, kotlet, surówka. 18.00 kolacja - płatki z mlekiem, a potem to ino podjadanie. W mojej „diecie” jest dużo wody źródlanej ok. 2 l na dzień. Staram się nie jeść słodyczy, ale w szkole jakoś mi nie wychodzi, błagam pomóżcie mi.

Witam serdecznie,

Twoje BMI odniesione do siatek centylowych wskazuje na nadwagę, jednak, aby to to stwierdzić jednoznacznie należałoby wykonać badanie składu ciała, zwłaszcza, że piszesz, że jesteś umięśniona. Takie badanie pokazuje dokładną zwartość tłuszczu w organizmie.
Górna granica normy dla Ciebie to około 64 kilogramy. Nie podejmuj drastycznych prób odchudzania, które w Twoim wieku są niebezpieczne dla zdrowia. Redukcję masy ciała powinnaś osiągnąć poprzez zdrową dietę i ruch.

Jesteś osobą aktywną fizycznie, ale powinnaś popracować jeszcze nad jadłospisem. Twoje posiłki powinny być regularne co 3-4 godziny, najlepiej 5 razy dziennie. Nie podjadaj między posiłkami - to bardzo ważne.
http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta

Jedz więcej warzyw niż owoców, które zawierają sporo cukru. Kanapki z chudą wędliną lub twarogiem z dodatkiem warzyw będą lepsze niż pieczywo z dżemem. Chleb wybieraj ciemny, razowy.

Zabieraj ze sobą do szkoły II śniadanie, np.: kanapki, sałatkę, jogurt i owoc. Jeśli zjesz posiłek w szkole, będziesz mieć mniejszą ochotę na słodycze, których powinnaś unikać.

Tutaj znajdziesz przykładowe jadłospisy:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka-0
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pozdrawiam