Ile powinnam ważyć przy wzroście 173 cm?

Witam! Mam 17 lat. Podczas tych wakacji chciałabym schudnąćdo odpowiedniej wagi dla mojego wzrostu. Ważę 70 kg przy wzroście 173. Ile powinnam ważyć? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
17 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Twoje aktualne BMI wynosi 23,39 i znajduje się w granicach normy.
Zakres prawidłowego BMI dla Twojego wzrostu wynosi od ok. 55,5kg - 74,8kg. (BMI 18,5 - 25).
Waga idealna zależy od wielu czynniku - typu sylwetki, budowy kostnej, stopnia umięśnienia. W Twoim przypadku oscylowałaby w okolicach 63-66 kg.

Bardzo ważne jest także to, aby samemu dobrze czuć się z własnym ciałem, dlatego też przy stosowaniu diety odchudzającej polecam stosowanie ćwiczeń (zarówno aerobowych, jak i siłowych). Nie tylko przyspieszą i wspomogą sam proces odchudzania, ale też przyczynią się podkreślenia sylwetki i wzrostu zadowolenia z efektów zastosowanej diety.
Pamiętaj również, aby dieta była zbilansowana i dostosowana pod względem ilości kalorii do Twojego stylu życia oraz stopnia aktywności fizycznej. Zbyt duża redukcja kalorii, nieregularnie spożywane posiłki oraz nieodpowiednia ilość składników pokarmowych przyczyniają się do szybkiego powrotu utraconych kilogramów pod postacią efektu jo-jo.
Pozdrawiam serdecznie!