Ile razy w krótkich odstępach czasu mogę uprawiać seks, zażywając tabletki antykoncepcyjne?

Biorę tabletki antykoncepcyjne od 2 tygodni zgodnie z zaleceniem lekarza. Przyjmuję je o tej samej godzinie każdego dnia, tak jak zostałam poinformowana o odpowiednim stosowaniu. Wspólnie z moim chłopakiem uprawialiśmy seks stosując dodatkowo antykoncepcje mechaniczną a mianowicie prezerwatywy. Odbyliśmy dwa stosunki z czym po każdym z nich mój partner miał wytrysk. Ile razy stosując tabletki mogę odbywać stosunek płciowy? Czy Mogę bez żadnych zmartwień odbyć drugi raz stosunek, gdy partner po wcześniejszym miał wytrysk? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Tabletki antykoncepcyjne cechują się największą skutecznością spośród wszystkich metod antykoncepcji. Prawidłowe ich stosowanie zapewnia całkowite zabezpieczenie, które nie wymaga stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia w postaci prezerwatywy i innych środków.

Tabletki wykazują swoje działanie wielokierunkowo, dlatego może Pani odbywać pełne stosunki bez obaw o ciążę. Nie ma także żadnych ograniczeń w ilości i częstości odbywanych stosunków.

Pozdrawiam