Ile razy w miesiącu można mieć okres?

Na początku miesiąca dostałam okres, tak jak wynikało z wyliczeń. Trwał on około, 3 dni tylko i bardzo słaby był. Na koniec miesiąca znowu dostałam miesiączkę. Mam ją już 6 dzień i jest bardzo intensywna. Nie wiem, co się dzieje. Czy to możliwe, że jestem w ciąży? Przyznaję, że współżyłam z chłopakiem. Wydaje mi się,że to niemożliwe, ponieważ od ponad 4 lat jestem z chłopakiem i nic.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Przy 28-dniowych cyklach istnieje możliwość wystąpienia dwóch miesiączek w jednym miesiącu kalendarzowym. Przy takim założeniu, pierwszy okres występuje w pierwszych dniach miesiąca, a drugi pod sam koniec.
Charakter miesiaczki może być różny w każdym cyklu. Jeżeli krwawienie występuje w przewidywanym terminie, to niezależenie od jego intensywności czy wyglądu nazywa się go miesiączką. Na początku ciąży mogą występować krwawienia, ale zwykle są one mniej nasilone. W celu wykluczenia ciąży niezbędne jest jednak wykonanie testu ciążowego.
Pozdrawiam.