Ile żyją plemniki poza organizmem

Dzień dobry.
Zadałam to pytanie kilka dni wcześniej. Chodzi mi o taka sytuacje jeżeli dojdzie do wytrysku na zewnątrz(masturbacja) i sperma zostanie przeniesiona na jakiś przedmiot np. klamkę, kran np. i po pół godzinie kobieta dotknie tego i wprowadzi palec do pochwy, czy istnieje możliwość zapłodnienia.

Pytanie być może jest dziwne, ale w internecie można wyczytać różne informacje na ten temat.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

W takiej sytuacji ciąża jest niezwykle mało prawdopodobna.
Jak napisałam wcześniej nie da się dokładnie przewidzieć, jak długo dane plemniki od konkretnego mężczyzny przeżyją poza organizmem.
W znaczącej większości przypadków po nagłej zmianie temperatury otoczenia oraz w suchym środowisku jakim jest np. klamka lub inne przedmioty giną w przeciągu kilku minut do pół godziny.