Ilość kalorii a jakoś snu

Witam...czy ilość spożytych w ciągu dnia kalorii ma wpływ na jakość snu?

Zadane przez Pana pytanie jest bardzo ciekawe, ale nie spotkałam się z informacją na temat badań prowadzonych w takim zakresie. Duże znaczenie ma jakość i wielkość oraz czas ostatniego posiłku przed snem, gdyż nie powinien on działać obciążająco na układ pokarmowy, jednocześnie zapewniając pokrycie zapotrzebowania energetycznego na całą noc. Duże znaczenie ma też spożycie alkohlu w ciągu dnia i wieczorem (wbrew usypiającemu działaniu piwa i wina zawsze powodują obniżenie jakości snu).