Impotencja - objawy i leczenie

Witam! Mam 22 lata. Jakiś czas temu rozstałem się z moją 1 dziewczyną, ponieważ nie mogłem utrzymać lub czasami uzyskać erekcji. Nie jestem pewny, czy to ma podłoże psychiczne czy nie, ale im więcej czytam o impotencji, tym bardziej myślę, że coś ze mną jest nie tak. Bardzo bym prosił o ocenę mojego problemu. + Baaardzo rzadko mam poranne wzwody (nie wiem czy normalny facet ma je codziennie?). + Często podczas oglądania filmów erotycznych, abym uzyskał erekcję, muszę zacząć "masaż" + czasami, gdy oglądam filmy erotyczne, w ogóle nie czuję podniecenia.  + Czasami , gdy uzyskam erekcję podczas oglądania filmu erotycznego tracę ją, idąc dokończyć "sprawę". + Bardzo rzadko/prawie wcale miewam spontaniczne erekcje. Proszę powiedzieć, czy to są objawy impotencji?? I czy jest możliwość, aby się z impotencji całkowicie wyleczyć? Mam na myśli to, aby nie musieć do końca życia stosować tabletek typu Viagra itp.??

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane problemy mogą sugerować impotencję.
Biorąc pod uwagę Pana wiek, opisane sytuacje nie powinny występować. Ich obecność jest powodem do niepokoju.
W tej sytuacji konieczne jest podjęcie diagnostyki w celu wykrycia istoty problemu, gdyż impotencja w takim wieku może mieć podłoże chorobowe, tzn. jest jedynie objawem choroby ogólnoustrojowej. Najczęściej występuje z powodu cukrzycy, chorób sercowo-naczyniowych oraz zaburzeń hormonalnych. W tym przypadku leczeniem przyczynowym będzie leczenie choroby podstawowej. Przyjmowanie preparatów powodujących erekcje będzie tylko leczeniem objawowym.
Aby ustalić dokładną przyczynę konieczne jest badanie urologiczne oraz ewentualne badania dodatkowe. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie leczenia. Takie leczenie powinno znacznie poprawić erekcję.
Proponuję skonsultować problem z urologiem i internistą.

Redakcja abcZdrowie.pl