Infekcja czy coś poważnego? (zmiany w okolicach vaginy)

Witam:) W ostatnich dniach spotkało mnie coś, z czym nigdy wcześniej nie miałam styczności. Otóż w okolicach łechtaczki (i na niej samej), a także na małych i dużych wargach sromowych pojawiły się małe, twarde krostki zakończone ropna końcówka (coś w stylu miniaturowych wrzodów). Owe krostki w dniu następnym zaczęły po prostu pękać, uwalniając swoją zawartość, i tworząc otwarte bardzo bolesne rany pokryte ropą. Myślałam, że oszaleje z bólu. Moje szczęście, że krostki nie zaatakowały okolic cewki moczowej ani odbytu:) Oczywiście niezwłocznie udałam się do lekarza, który po obejrzeniu mojego problemu stwierdził, że jest to tylko infekcja wynikająca z golenia w okolicach vaginy. Jego diagnoza wcale mnie nie uspokoiła, gdyż nie przypuszczałam, że przyczyną mojej choroby może być tak błahy powód. Więc nie wiem co mam myśleć, boję się, że to coś poważniejszego. Lekarz zalecił mi lek o nazwie F*****. Na dodatek wieczorem przyplątała się do mnie angina. Nie wiem czy te dwie infekcje mogę jakoś połączyć? Na razie mój stan się nie poprawił, choć zażyłam już 6 dawek leku. Proszę o wypowiedź na temat mojego przypadku i rozpoznania. Pozdrawiam:)

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Opisywane przez Panią zmiany rzeczywiście mogą wynikać z nadkażenia, do którego mogło dojść podczas golenia okolic intymnych. Niestety bez badania nie jestem w stanie tego potwierdzić. Natomiast jeżeli do powstania zmian doszło po stosunku to można jeszcze rozpatrywać tę przyczynę zmian. Nie napisała Pani czy występuje  jakaś nieprawidłowa wydzielina z pochwy- jeżeli tak to zmiany raczej nie są spowodowane podrażnieniem po goleniu.
Najlepiej na jakiś czas ograniczyć golenie i stosować łagodne preparaty do higieny intymnej. Spokojnie dokończyłabym również stosowany antybiotyk.
Natomiast jeżeli chodzi o anginę, to nie napisała Pani czy to lekarz rozpoznał anginę, czy po prostu ma Pani gorączkę z bólem gardła. Być może jeden patogen spowodował objawy, a może miała Pani pecha i dwie różne dolegliwości dopadły Panią w jednym czasie. Na pewno trzeba spokojnie się doleczyć aby zapobiec powikłaniom.
Jeżeli nie będzie poprawy ponownie będzie trzeba udać się do lekarza.
Pozdrawiam.