Infekcja dróg moczowych i niewielka anemia

Witam,

bardzo proszę o interpretację wyników badań:

Mocz: odczyn 5,5 ciężar -1,007 glukoza - norma białko - neg bilirubina - neg urobilinogen - neg bakterie 730,9 /µl erytrocyty 50,2µl leukocyty 44,9µl nabłonki płaskie 21,5µl nabłonki okrągłe 3,6µl wałeczki 0,00µl wałeczki patologiczne 0,00µl kryształy 0,2µl drożdze i śluz 000µl moczany bezpostaciowe - dość liczne

Morfologia: leukocyty 7.6µl erytrocyty 4,89µl Hemoglobina 11,6 hematokryt 36,6 % MCV 74,8fl MCH23,7 pg MCHC 31,7g/dl płytki krwi 466 RDW-SD 42,0 RDW-CV 18,1 LYM 42,1% MXD 3,8% NEU 54,1% OB 10mm/h

Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Marta Hat

Witam!

Badanie ogólne moczu wskazuje na istniejącą infekcję dróg moczowych. Należy skonsultować się z lekarzem w celu zastosowania odpowiedniego leczenia. Wyniki morfologii krwi wskazują na występowanie u Pani niewielkiej anemii mikrocytarnej z niedoboru żelaza (obniżony poziom hemoglobiny, hematokryt oraz wskaźnik MCV, MCH i MCHC). Podwyższony jest poziom płytek krwi - co może towarzyszyć infekcji. Należy zastosować odpowiednią dietę, bogatą w żelazo. Postępowanie i ewentualna diagnostyka zależą od odczuwanych przez Panią dolegliwości. Proponuję powtórzyć badania po wyleczeniu infekcji dróg moczowych.

Pozdrawiam serdecznie!